Vyletěl si pyšný drak, ale není přeci drak jako drak!

Milé Kočičky,

hravý dračí týden je za námi. Opět jsme hodně pracovali s přírodninami – ve třídě i při pobytu venku. Vznikaly nám dlouhé dračí ocásky z javorových listů, listnaté dračí hlavy nebo krásný dráček ze skořápek od vlašských ořechů.

V pondělí jsme si užívali barev podzimu – barvami jsme natírali listy a tiskali je na hlavu draka, také jsme navlékali dračí ocásky z korálků. V úterý jsme poznávali, že draci mohou být tvarově různí a tak jsme si procvičili geometrické tvary a barvy. Skládali jsme draky z geometrické stavebnice, vznikali nádherní pestrobarevní dráčci v kostkách, v dílně jsme stvořili oříškového draka a vytvořili jsme také draka z podzimního listí. Všechny vyrobené dráčky si můžete prohlédnout vystavené ve třídě. Učili jsme se poskládat mašle z papíru, aby mohl mít drak svůj pestrobarevný ocásek. Známe totiž básničku: „Já jsem dráček Fráček, vidím každý mráček, chci ocásek barevný, která barva chybí mi…?“ V rytmu této básničky jsme tvořili vázaný zástup a děti měly uvázané barevné stužky na rukou. Ve středu jsme přišli na to, že drak nemusí být jenom na provázku a poletovat ve vzduchu, ale že máme také draka pohádkového. A takový pohádkový drak, že může být hodný i zlý, ale i ten zlý drak se může přeci polepšit. Děti modelovaly draky a dračí zuby, kreslily několikahlavé draky, tvořily dračí doupě. Také jsme si všichni společně pověděli, jaké známe pohádky, ve kterých se nějaký drak nachází. Ve čtvrtek nás čekalo divadelní představení „Popletli jsme pohádku popředu i pozpátku“. Všem se divadlo moc líbilo a někteří se představení zúčastnili nejen jako diváci, ale i si v pohádce zahráli (fotky z akce v samostatném příspěvku https://www.mskurandove.cz/2022/10/14/divadelni-predstaveni/). V Popletené pohádce se ukrývalo několik známých pohádek. A tak se můžete dětí pozeptat, jaké pohádky tam byly schované. Ve čtvrtek také proběhla první angličtina pro předškoláky, seznamovali jsme se se Stevem a Maggie. Byla legrace a hlavně – všichni byli moc šikovní! Při pátečním tělocviku jsme si zacvičili jako dráčci a tím jsme se s dračím týdnem rozloučili.

Příští týden bude věnovaný dýním. A připomínáme úterní akci „Dýňobraní“. Ve čtvrtek navštívíme opět solnou jeskyni.

Také už přišly fotky, proto prosíme o zaplacení 330Kč. Děkujeme.

Přejeme všem krásný a pohodový víkend!

Terka, Lucka, Jíťa a Miluška