Byla jednou jedna dýně 🎃

Milé kočky, kocouři a koťata,

jak jste jistě nejen z ranních úkolů postřehli, byl tento týden hlavně o dýních. Věřím, že si naše dýňové objevováni a tvoření každý užil. V pondělí jsme dýně poznávali po hmatu, což bylo napínavé až skoro tajemné, ale hlavně zábavné a povedlo se nám vyzkoumat, na co to saháme. Pak jsme si dýně prohlédli zvenku i zevnitř, včetně celého i vyloupaného semínka, listu, květu a drobného plodu. Další den jsme si přečetli o tlusté líné dýni, a společně jsme vymysleli, že je lepší zdravě jíst a sportovat než jen sedět líně a vypadat jako dýně. Díky tomu, že dýně mohou mít různé tvary jsme si procvičili co je kruh, trojúhelník, čtverec, obdélník a ze všech nejtěžší ovál. Taky jsme si společně nakreslili obrovský záhon dýní, čímž jsme procvičili a uvolnili ruku. Dýně jsme zvládli vyrobit z balonků, z papírových talířků, z proužků papíru, nalepili jsme na dýně oranžová kolečka, na dýně jsme bubnovali písničky, vytvořili jsme nápis “dýně” nalepením dýňových semínek, postavili jsme obrovskou dýni z kostek, lovili jsme z vody oranžové dýničky (korálky) a posouvali bambulky na stejně barevné místo na dýni. A protože opakování je matka moudrosti, zopakovali jsme si pravidlo, že “Jedna pusa mluví a ostatní poslouchají.”. Můžete pravidlo vyzkoušet i doma, je to bezvadné pravidlo 😊😉 Ve čtvrtek jsme vyrazili do solničky, kde to bylo opět super, a užili jsme si i cestu, protože po cestě zpátky jsme mohli běhat a to nás baví. V pátek jsme přeměnili třídu na opičí dráhu, kterou jsme ale nikdo nevyfotil, stejně jako skvěle výkony děti 🤦‍♀️ K pátečním tělocvikům máme prosbu, zda by děti mohly přijít ve vhodném oblečení (legíny, tepláky, tričko) pro jejich vlastní pohodlí.

Z celého týdne je největším zážitkem společné Dýňobraní 🎃🎃🎃, které jsme si minimálně my, paní učitelky, užily. Vznikla spousta obdivuhodných dýni a krásná vzpomínka nejen pro děti. Děkujeme za účast i za skvělé občerstvení. Vážíme si toho, že jste i přes nepřízeň počasí dorazili! 

V úterý nás čeká dopoledne Nemocnice pro medvídky – https://www.mskurandove.cz/akce/medvidkova-nemocnice-kocicky-veverky/ Nezapomeňte prosím přinést plyšáka, obvaz, bílé tričko a vymyslet nemoc/zranění.

Máme velkou prosbu, děti, které budou během omezeného provozu v době podzimních prázdnin doma (středa a čtvrtek), omluvte prosím s předstihem kvůli plánování stravování a spojování tříd.

Narozeninová oslava říjnových oslavenců nás bude čekat posledního října v pondělí 31. 10. S dětmi jsme se dohodli na zmrzlinovém poháru s ovocem. Opět vás poprosíme o spolupráci a donesení nějakých dobrot apod. Plakát vyvěsíme na dveře třídy.

Ještě připomínáme, že někteří z vás mají k vyzvednutí a zaplacení fotky.

Přejeme krásný víkend a spoustu odpočinku a zážitků s dětmi!

Lucka, Terka a Jíťa

PS.: Omlouváme se za opožděný příspěvek, ale technika se rozhodla nespolupracovat a nešlo nahrát fotky.