Dědečku, vyprávěj o Vánocích

Ahoj Veverky,
v pondělí jsme dostali předčasný dárek. Knihu ,,Dědečku vyprávěj o Vánocích”. Společně jsme každý den přečetli jednu z kapitol. Zopakovali jsem si, co už víme. Třeba že adventní věnec má čtyři svíce, odkud pochází tradice s adventním věncem, kdo zapaluje svíčky a a co která znamená. Společně s hlavní představitelkou Viktorkou jsme napsali a nakreslili dopis Ježíškovi a pověděli si, co si přejeme od Ježíška my. Dozvěděli jsme se, že nejen v době před Vánocemi je důležité konat dobro a zaujal nás nápad, darovat nějakou svoji hračku dětem, které nemají to štěstí a nemohu žít se svojí rodinou a dostat tolik dárků jako my.

Povídejte si s dětmi, jaké věci by byly ochotné se vzdát, kterou věcí by udělaly radost jinému. Vaše děti musí chtít hračku darovat samy. Před Vánocemi můžete společně odnést hračky či oblečení do kontejneru u školky KLOKTEX.

Přípravy na Vánoce vrcholí. Ve třídě najdete ozdobený stromek, upečené cukroví, nazdobené perníčky i připravené dárečky. Každý den posloucháme koledy, zpíváme si, hrajeme hry na přání dětí. V úterý nás navštívilo divadlo a ve středu jsme si užili narozeninovou oslavu Andreje a Kolky. Připravil se dort, ochutnali jsme jednohubky, víno a linecká kolečka. Děti vyrobily kamarádům přáníčka a napsaly vzkazy do portfolia.

Zahrada se proměnila v ledové království. Využíváme lopaty na sjíždění kopce a hrabla na prohazování cestiček. Stavíme ze sněhu a hrajeme zimní hry. Zkoumáme vlastnosti ledu a sněhu. Bohužel, některé děti i chutí.

V posledních několika týdnech nám ve školce řádí rýmy a kašle. Veverky se dlouho držely a nemoc do třídy nepustily. V posledním týdnu si však nachlazení našlo skulinku i k nám. Prosím dbejte na dodržování hygienických pravidel a pouštějte do školky opravdu jen zdravé a DOLÉČENÉ děti. Nechceme být na Vánoce v postelích.

Přejeme všem klidnou poslední adventní neděli.
Míša, Saša, Lenka a Lenka

PS: V neděli večer nechte děti připravit batůžek na pondělní výlet do Chuchle. Do batohu si dají pamlsek pro sebe (ovoce, tyčinku) a pro zvířátka (jablíčko, mrkev, suché pečivo), pití a kapesníky.
Středa bude patřit Vánocům v MŠ. Čeká nás svačina a oběd ve slavnostním oblečení. A možná přijde i Ježíšek.