Jak vypadá Ježíšek, má opravdu kožíšek?

Ahoj Veverky,
pondělní procházka do Chuchle se neuskutečnila, přišlo nás málo, kočičkám chyběla paní učitelka, a tak jsme si užili den dohromady. Věříme, že si mezi svátky najdete čas a zajdete s dětmi podarovat zvířata. Vyráběl se betlém, pekly se a zdobily perníky, stříhal se stromeček. Na svahu jsme si naposledy v tomto roce užili sjíždění na sněhu. V úterý jsme společně postavili kometu, zazpívali písničku ,,Pásli ovce valaši” a našli Ježíška v jesličkách. Při vycházce jsme koupili jmelí a obdivovali nové ozdoby na stromečku. Babička, která nám přišla přečíst pohádku nás navštívila nejen v úterý, ale i ve středu. Přišla se podívat, zda Ježíšek dorazil i k nám.

A Ježíšek přišel, možná přiletěl, kdo ví. Nejprve nám poslal vzkaz, abychom došli na náměstí přidat ozdobičku na vánoční strom a podělit se tak o radost s ostatními. V kruhu jsme stihli poslat lodičku se svíčkou. Všechny lodičky držely pohromadě, jen jedna se oddělila a plula sama. A tak se děti dozvěděli, že se po prázdninách setkají s novou paní učitelkou a Míša zůstane doma a bude se těšit na nového člena rodiny – nejspíš na malou Elišku.

V jablíčku se nám objevila hvězdička a po příchodu z procházky na nás čekalo překvapení. Jaké? Jistě tušíte. Co se dětem líbilo a co je zaujalo už necháme na jejich vyprávění.

Přejeme všem klidné a pohodové Vánoce. Užijte si je v blízkosti nejbližších, udělejte si čas na společné hraní, čtení a třeba i lenošení.
Míša, Saša, Lenka a Lenka