O Smolíčkovi 🦌👦🏼

Milý rodiče a milé žabičky,

svátky jsou za námi a my jsme se opět setkali ve školce. Společně jsme si sdělovali zážitky ze Štědrého dne. Co jsme dostali od Ježíška, kde jsme všude byli, co upekla babička dobrého a jestli nám u ní Ježíšek něco nechal.

O Vánocích se hodně dávají pohádky, a tak jsme si i my udělali pohádkový týden.

Ta naše pohádka byla “O Smolíčkovi”.

Děti poskládaly velké obrázky, tak jak si myslely, že následují po sobě. Pak se pokoušely povyprávět příběh o jelenovi a Smolíčkovi.

Společně jsme si pohádku přečetli z obrázků a knihy.

Poskládali jsme různé obrázky a hledali odpovědi.

Například – proč nechal jelen Smolíčka samotného, co měl Smolíček dělat, co chtěly udělat Jeskyňky se Smolíčkem.

Také jsme zjišťovali, jaké pocity v nás pohádka a její postavy vyvolávají.

A co jsme dělali v centrech?

Les a jeskyňky z přírodnin a antistresového Smolíčka z balónku a rýže. Hledali jsme správný zámek na klíčky, sestavovali puzzle, opisovali jsme slova. Zkoušeli jsme malovat les, ve kterém Smolíček a jelen bydleli, a také jsme malovali pastelem a křídou.

Zkoušeli jsme si vyrábět hudební nástroje z přírodnin a poslouchali zvuky lesa.

Po sluchu jsme také poznávali své kamarády. A co pokusy? Tentokrát jsme zkoušeli, jak se ze šišky dostanou semínka a jak nafouknout jeskyňku (z rukavice) pomocí octa a sody.

V kostkách jsme stavěli les a obkládali jsme jeskyňku a kamaráda víčky. A co jsme si uvařili?

Ovocný čaj s medem.

V dílně jsme řezali dříví do kamen a vytvořili zasněžený strom.

A co ještě? Zeptejte se na to svých dětí!

Krásný víkend,

Lucka, Ivet a Lenka