Haló, haló, tatínku jsi tam?

Milí rodiče,

jak už název napovídá, celý týden se pozornost věnovala tatínkům. Povídali jsme si o tom, jak tatínek vypadá, jaké má zaměstnání, co rád dělá, co mu chutná, co říká a co mu udělá největší radost. Děti se tak připravovaly na společnou bojovku s tatínky. Zahráli jsme si situaci, kdy dítě přemlouvá tatínka, aby si přišel hrát. Zjistili jsme tak, co taťkové dělají, když přijdou z práce domů. Věřte, že to byly úsměvné situace. Nejvíce však děti pobavila scénka, kterou jsme sehrály my učitelky.

Tatínky děti v centrech aktivit malovaly, stříhaly, lepily, skládaly z kostek, vytvářely košile a kravaty. Vědí, co vše má portrét a postava. Při povídání v ranním kruhu procvičujeme počítání do šesti, barvy, geometrické tvary, tvoření vět, logopedická a dechová cvičení. Děti si vyzkoušely pracovat jako tatínci. Zatloukat hřebíky, šroubovat matičky, řezat pilkou, ale také postavit domy (krychlové stavby podle vzoru). Viky si s Jonáškem vyzkoušela i holení. Nechyběla ani hostina.

V úterý nás navštívila nejen čtecí babička, ale také autorka knížek, která si své knihy představila, a jednu nám dala jako dárek. Ve čtvrtek jsme se dočkali bojovky. Přes né úplně pěkné počasí, byla účast veliká a všichni si to moc užili. ,,Haló, tatínku jsi tam”, se podařilo. Děkujeme.

Děkujeme také za podporu při organizaci voleb. Naše třída je volební místností, a tak to, že jste si většinu dětí ponechali doma nám situaci ulehčilo. Přejeme vám krásný víkend, a nezapomeňte jít volit hlavu státu, ať se máme dobře. 🙂

Saša, Lena, Lenka a Adéla