Ten dělá to a ten zas tohle

Ahoj kočky,

tento týden jsme pokračovali v povolání. Tentokrát jsme se zaměřili na řemeslné povolání a to konkrétně na zedníka – nebo jak by rěkly děti na stavitele. V ranním kruhu jsme si řekli, jak takový zedník vypadá, co potřebuje ke své práci a kde vlastně pracuje. Ukázali jsme si cihlu, helmu, zednickou lžíci, kolečko, cement a lopatu. Děti si vše osahaly a řekly, co se k čemu používá. Také jsme se naučili básničku o zedníkovi.

V centru manipulačních her jsme z papíru vystřihli červené cihly a tím nám vznikla zeď. Děti si zkusily vyrobit montérky, potřebovaly k tomu nastříhanou látku a lepidlo. V kostkách jsme postavili dům. Nezapomněli jsme udělat zedníkovi pořádnou svačinu, která obsahovala domácí pažitkovou pomazánku a chleba. V knihách a písmenech bylo za úkol opsat předepsaná slova – zedník, míchačka, dům. V dílně děti na korkovou desku zatloukaly dřívka a vznikl z toho dům. Zkoušeli jsme, jak se chová sádra s vodou a nakonec jsme v písku postavili dům.

Ve čtvrtek jsme měli jít do solné jeskyně, ale školka byla z důvodu havárie vody uzavřená. Na solnou jeskyni se tedy můžeme těšit příští čtvrtek.

Během celého týdne jsme chodili ven. V pondělí jsme stavěli sněhuláky, koulovali se, ale bohužel sníh nám déle nevydržel, takže zbytek týdne jsme chodili na procházky prozkoumávat okolí naší školky.

V pátek jsme tradičně protáhli celé tělo a zahráli si plno pohybových her.

Přejeme Vám hezký víkend a budeme se těšit na další týden.

Dominika, Lucka