Autorské čtení s jógou

Ahoj Veverky a Kočičky,

do obou našich tříd zavítala Kristýna, která nám vyprávěla a hrála s maňásky příběh o odvážné Nelince, která chce létat, a o bojácném zajdovi, který ji doprovází. Děti pozorně poslouchaly, s úžasem se dívaly na maňásky a kromě toho také cvičily. Skrz příběh jsme cestovali autem k babičce, na cestu jsme si připravili sendvič, lezli jsme do čokoládové hory, našli knihu tajemství, objevili strom zázraků, udělali jsme citronovou limonádu a naučili se pozici proti strachu. Celé setkání probíhalo až v neobvykle tiché pozornosti, s očima dokořán a pusou otevřenou, obzvlášť při pozici proti strachu 😝, kdy jsme měli udělat co největší škleb jaký umíme. Všichni jsme si užívali příběh, který díky cvičení skrze nás ožil. Stali jsme se řidiči vozů, kočičkami, stromy zázraků, knihami i citronovými limonádami.

Bylo to krásné setkání – poklidné, přitom zábavné a poutavé spojené s protažením těla. Nejkrásnější bylo pochválení na závěr, neboť nejupřímněji se může pochválit jen každý sám a to jsme se naučili. A nejužitečnější bylo poznání polohy proti strachu, která se dá použít kdykoli budeme potřebovat, což se může někdy hodit.

Těšíme se na další skvělé akce a zážitky.

Tým MŠ