Hlava, ramena, kolena, palce.. 🫁🖐🏼👀

Milí rodiče a milé želvičky,

tento týden jsme si začali povídat o velmi zajímavém tématu. 

Předtím jsme si povídali o zimních sportech. Teď jsme navázali tématem novým, kterým je lidské tělo.

Děti už vám určitě vyprávěly, co vše jsme ve školce probírali.

Vyprávěli jsme si o práci lékaře a sestřičky Povídali jsme si, co děláme, když se nám něco přihodí, ať už nemoc nebo zranění. Říkali si, kam půjdeme, když nás bolí zub, kam půjdeme, když nás bolí ucho, kam jdeme, když máme problém se zády nebo když nás trápí rozbité koleno.

Povídali jsme si, k čemu jsou jednotlivé orgány a kde se nacházejí. Také jsme probírali čich, sluch, chuť a zrak. 

V centrech jsme obkreslovali a vybarvovali mozek, tvořili jsme slova z barevných pet víček – doktor, pacient a nemocnice. Dále jsme měli námětovou hru wellness lázně, kde jsme se masírovali, relaxovali, v pokusech a objevech jsme míchali krémy s bylinkami a oleji, v dílně jsme omotávali hřebíky barevnými drátky a vytvářeli písmena. 

V kostkách jsme postavili pokoj pro pacienty, obkreslovali jsme slova na koberci z barevných víček a v domácnosti jsme připravovali jídlo pro nemocné pacienty.

Chtěli bychom poděkovat mamince Julinky za půjčení materiálu k lidskému tělu.

Příští týden, v úterý, budeme mít ve školce kurz, jak si správně čistit zuby, proto Vás prosíme o donesení zubních kartáčků.

Děkujeme a přejeme hezký zbytek víkendu,

Anet, Miluška a Jana