Knížka je můj kamarád

Milí rodiče, milé děti,

minulý týden jsme si užili prohlídku místní knihovny, a tak jsme se celý týden věnovali knížkám. Paní knihovnice nás provedla knihovnou, seznámila nás, jak to v knihovně chodí, jak se zde chováme a poradila nám, jak najít knihy, které si chceme půjčit, například o Ferdovi 🙂 Děti byly do přednášky také zapojeny, vyhledávaly knihy nebo obrázky dle zadání a moc jsme si návštěvu všichni užili.

V průběhu týdne jsme se zaměřili hlavně na poznávání písmen. Děti je v centrech vyhledávaly, předváděly, stavěly, psaly jinou formou – například do písku, modelovaly, ale objevily také Braillovo písmo. Společně jsme si také hru na nevidomé.

V rámci tématu si děti procvičily také rýmy a naučily se novou básničku.

Celý týden si děti mohly přinést svou oblíbenou knížku. Každý den nám ji v kroužku děti představily, knížky jsme si pročetli a prohlíželi. Měli jsme tak možnost inspirovat se opět krásnými příběhy. Všem, kteří se zapojili moc děkujeme za spolupráci.

Krásný zbytek týdne Vám přejí Verča, Anet a Jana