Vesmírná mise

Milí rodiče,

dnes dopoledne se děti vydaly na vesmírnou misi. Poznávaly a  zkoumaly planety naší Sluneční soustavy a snažily se zapamatovat jejich charakteristické znaky. Na Marsu se děti setkaly s mimozemšťanem jménem „Í“, který je doprovázel až zpět na Zemi. Malí astronauti do vesmíru doletěli za spolupráce kamarádů raketou a  bravurně se vyhnuli Černé díře. Několikrát obletěli Slunce a pořídili fotografie vzácných komet, meteoritů, mlhovin, kosmických lodí a dalších vesmírných úkazů.
Zeptejte se dětí, jaké oběžnice navštívily a zda si jejich typické znaky pamatují. Pro vás rodiče, máme malou nápovědu na úplném konci příspěvku.
Děti si program plný poznávání, pohybu a tance připravený společností Hraj-si radostně užily. Přikládáme autorské písně  „Venuše“, „Mars“ a „Jupiter“ skupiny „Superka“,  které v našem vesmírném středisku během letu zněly.
Malou ochutnávku našeho letu najdete níže v příspěvku v podobě krátkého videa.

Přejeme vám všem, krásný zbytek dne!

Kolektiv MŠ Kurandové
Venuše
Mars
Jupiter

Nápověda – planetární říkanka:
Merkur je nejmenší planetou, hou, hou, hou,
Venuše je nejteplejší planetou, hou, hou, hou,
Země, je nejlepší planetou, hou, hou, hou,
Mars je rudou planetou, hou, hou, hou,
Jupiter je největší planetou, hou, hou, hou,
Saturn má prstenců na „N“ tou, hou, hou, hou,
Uran válí sudy, je popletou, hou, hou, hou,
Neptun je bouřlivou planetou, hou, hou, hou.

A ještě video nápověda ….

Říkanka