Vesmír

Milí rodiče,

tento týden jsme pokračovali ve stejném tématu jako minulý týden. S dětmi jsme se zaměřili na prozkoumání sluneční soustavy a naší planety Země, která tento týden slaví svátek. Společně jsme si vysvětlili co znamená pojem mezinárodní, jaká je naše planeta a jak ji můžeme chránit.

Děti poznávaly i další planety a porovnávaly čím se od sebe liší, například třeba tvarem a velikostí, která planeta je nejblíž a která nejdál, nebo které planety jsou kamenné a plynné.

V centrech si děti vyzkoušely práci s klovatinou a vodovými barvami, míchali jsme společně barvy a tiskli neobvyklou formou – nafouknutým balónkem.

Děti také stavěly puzzle, které jsme pak využili v centru Knihy a písmena a objevovali tak s Albi tužkou celý Vesmír. Sluneční soustavu děti kreslily také do písku, nebo stříhaly a lepily. Moc děkujeme maminkám za spolupráci s pomůckami.

Příští týden nás čeká Slet čarodějnic. Akce bude probíhat na zahradě od 16:30 a moc se na vás těšíme.

Krásný slunečný víkend vám přejí Verča, Anet a Jana