Letíme do Vesmíru 3 2 1 START

Milí rodiče,

Naše vesmírné téma pokračuje. Tento týden jsme si postavili raketu, vlastně hned několik raket. V kostkách nám posloužila ke stavbě velká polikarpova stavebnice, krychle, dřívka a kostky. Při stavbách jsme počítali, určovali geometrické tvary a barvy. Tvořili věty, určovali první a poslední písmena. Raketám jsme dávali jména a tím si zároveň ověřili, zda děti vědí, jak se správně jmenují. Samotné tvoření vyžadovalo hodně spolupráce. Museli jsme se vzájemně dohodnout, jak bude raketa vypadat a zvládnout odpočítat samotný, 3 2 1 start. Odstartováním jsme vstoupili do hry a prožili tak čtvrteční mimozemské dopoledne plné písniček a her. Podařilo se nám dokonce spojit i s malým mimozemšťanem v domácí izolaci. Inspirací nám byl program z minulého týdne, který se všem moc líbil. Rodičům děkujeme za spolupráci při výrobě převleků.

Co nesmělo chybět? Každodenní povídání v ranním kruhu, uklízecí písnička, uvítací rituál s pohlazením kamaráda, určení dne a počasí, pohybové chvilky, pobyt venku, volná hra dětí a pravidelné páteční cvičení. Někteří naši předškoláci v pondělí navštívili první třídu a vyzkoušeli si roli školáka. Bravurně to zvládli.

A na co se můžeme těšit? V pondělí na narozeninovou oslavu, další dny na návštěvu jednotlivých planet a ve čtvrtek na společné odpoledne při čarodějnickém reji. Už se na vás těšíme a věříme, že se všichni vzájemně poznáme.

Užijte si pohodový víkend. Předpověď počasí vypadá hezky, tak vyrazte třeba někam do přírody. Saša, Dominika, Lenka a Lenka