Čarodějnice 🪄🧙🏼‍♀️🔮

Milí rodiče a milé želvičky,

tento týden jsme nemohli probírat jiné téma, než téma pálení čarodějnic.

Povídali jsme si, co je to za svátek, proč se upalovaly čarodějnice a kde. Také jsme si přemýšleli, jak taková čarodějnice může vypadat?

Jaké má vlasy? A co má na sobě? Má tu černou kočku?

Dělá lektvary? A má opravdu hodně bradavic?

V centrech jsme si takové čarodějnice zkoušeli vyrobit. Podívejte se k nám na nástěnku, jak se nám povedly.

Dále jsme v ateliéru zkoušeli malovat houbičkovou technikou a následně vystřihli a nalepili netopýry. V knihách a písmenech jsme se zaměřili hlavně na grafomotoriku. Děti měly za úkol vyplnit pracovní listy a stříhaly a vybarvovaly čarodějnice.

Dále jsme dělali mozaiku kočky, v písku jsme stavěli dům pro Bertu a v kostkách jsme stavěli hranici.

Ve čtvrtek jsme si udělali uklízecí den a v pátek jsme se s předškoláky zašli podívat do první třídy. Ve škole jsme si nejprve sedli do kroužku a říkali opaky a slova na 4 písmena.

Pak jsme si sedli do lavic, dostali jsme slabikáře a spolupracovali jsme se školáky. Dokonce jsme se byli podívat i na školní zahradě.

Po přestávce jsme měli výtvarnou výchovu, kde jsme malovali květiny voskovkou a následně přemalovali vodovkami.

Ve škole se nám moc líbilo.

Doufáme, že jste si užili včerejší čarodějnice, a těšíme se na Vás zítra.

Anet, Verča a Jana