Jak jsme výletovali do Mníšku na zámek

Krásný den všem,

včerejší výlet byl i přes změny na poslední chvíli vydařený a pevně doufáme, že si ho užili úplně všichni. Cesta autobusem byla relativně krátká, takže než jsme se nadáli, byli jsme na místě. Po třídách jsme se prostřídali na prohlídce zámku, která byla uzpůsobená dětem. Dozvěděli jsme se, že se zde natáčela pohádka Bambitka II., a i proto jsme se v zámku vydali na cestu za ztraceným kouzelným hrncem Samovarem z této pohádky. Našli jsme jej u skřítka, který si ho jaksi schoval pro sebe. Kromě zámeckých místností nás paní průvodkyně zavedla i do místnosti s pohádkovými bytostmi – s princeznami, drakem a dalšími… Nakonec jsme zavítali do místnosti s výstavou panenek, respektive oděvů od dob Kleopatry až po současnost. Potom nás na zámku čekala ještě dílna, kde jsem si mohli vybrat, zda budeme dělat sádrové odlitky nebo zdobit zvonečky. Děti si vybraly zdobení zvonečků, které si nabarvily. V mezi časech jsme svačili nebo dováděli v zámecké zahradě. Potom jsme vyrazili po naučné stezce na Skalku. Cesta byla chvílemi znamenitým terénem a spíše strmá nežli rovná, ale vyskákali nejen žabky a veverky, ale i kočky a vylezli i želvy, takže jsme si za odměnu na Skalce dopřáli obídek v trávě. Potom ještě v rámci klidového režimu stavění velmi povedených domečků pro zvířátka či skřítky a už jen pár metrů k autobusu a odtud zpět do školky.

Budeme se těšit zase příště,

Tým MŠ