I když jsme jen malé děti, umíme už třídit smetí 🗞️🗑️🥤

Milí rodiče a milé želvičky,

minulý týden jsme si začali povídat o úplně novém tématu.

Protože minulý týden, 5. června, byl světový den životního prostředí, věnovali jsme se tomuto tématu.

V pondělí jsme ale měli výlet. Vydali jsme se na procházku po Barrandově, Prokopským údolím a na hřiště.

Cestou jsme pozorovali, jestli je v přírodě čisto, zda se někde válí odpadky a jak dlouho trvá, než se rozloží. Povídali jsme si o tom, proč je potřeba přírodu chránit.

Hned v úterý jsme se vrhli na třídění odpadu.

V kruhu jsme měli čtyři obruče – modrou, žlutou, červenou a zelenou. Určavali jsme materiály a hledali, co do kterého barevného kontejneru patří.

Říkali jsme si, co je to recyklace a jaké nové výrobky mohou vzniknout, když budeme třídit odpad.

V centrech jsme vyráběli zeměkouli a okolo nalepili odpadky.

Jak by asi vypadala planeta plná odpadků? Fuj…

V kostkách jsme stavěli kontejnery z barevných PET víček, v knihách a písmenech jsme měli pracovní listy na koordinaci ruky a oka a grafomotoriku a v manipulačních hrách jsme lepili kontejnery a kreslili, jaký odpad do každého patří.

Celý týden jsme pilně trénovali na zahradní ples.

A když už tu píšeme o zahradním plese, prosíme rodiče o černé tričko a černé legíny, které máme na naše vystoupení.

Předškoláci na sobě budou mít nějaké letní oblečení, holčičky ideálně šaty.

Pak se děti převléknou do slavnostního oblečení.

Děkujeme za spolupráci.

Přejeme Vám krásný týden,