Den plný překvapení 🎂🎁

Milí rodiče a želvičky,

Tento týden se nesl v duchu narozenin.

Nejdříve jsme si povídali, jaký jsme měli víkend, použili jsme k tomu kostku s emocemi. Každý na kostce ukázal, jak se cítil. Po ranním kruhu jsme začali vyrábět dekorace, které děti použily na narozeninovou výzdobu třídy. Děti pomocí pásky přilepily na provázek barevná kolečka a vznikla nám z toho moc hezká dekorace.  Poté jsme se vydali na procházku, protože musíme trénovat chůzi v útvaru a ve dvojicích. Už příští týden nás čeká cesta do solné jeskyně, tak abychom to hezky zvládli.

V úterý šli předškoláci na akci Polytechbus vice zde : https://www.mskurandove.cz/2023/09/27/polytechbus-%f0%9f%a7%b1%f0%9f%92%a1/

S malými dětmi jsme si v kruhu vytvořili dort s dřívek a říkali si, jaké mají barvy a tvary. Také jsme si řekli, co to ty narozeniny vlastně jsou. V ateliéru děti temperovými barvami barvily dort a ty úplně nejmenší barvily cupcake. Výrobky jsou na nástěnce. S předškoláky jsme se pak sešli na zahradě a užili si pobyt venku.

Středa patřila narozeninovému dnu! V kostkách jsme postavili trůn pro oslavence. Domácnost připravovala občerstvení. V manipulačních hrách se připravovala slavnostní tabule a v knihách a písmenech děti psaly přání.  V kruhu děti všem oslavencům zazpívaly a udělaly hobla. U trůnu jim děti předaly narozeninová přání. Nejvíce se děti těšily na ovocné špízy a další dobroty, které jsme společně snědli. Následovala diskotéka a hry.

V pátek byly třídy spojené, jelikož byl ve čtvrtek státní svátek a většina dětí zůstala v pátek doma. Ale i přesto jsme si den užili a zacvičili si.

Děkujeme za donesení potravin a věcí na narozeninovou oslavu.

Prosíme rodiče, aby s dětmi trénovaly obracení oblečení.

Přejeme hezký víkend. Dominika, Adéla a Jana