Království trochu jinak

Milí rodiče,

týden jsme zahájili 3. návštěvou solné jeskyně.

Skrze pohádku “O Šípkové Růžence” jsme děti provedli, jak mají vyřešit situaci, když je jim něco nepříjemné, něco se jim nelíbí a zároveň, jakým způsobem mohou požádat, když něco chtějí. 

V úterý a ve středu jsme se v centrech zaměřili na tematiku království a šípků. Procvičovali jsme jemnou i hrubou motoriku při různých aktivitách, rozvíjeli fantazii a tvořivost, trénovali dějový sled. Výstupy z center si můžete prohlédnout na nástěnce včetně popisků, o kterou aktivitu v daném centru šlo. 

Téma jsme ve čtvrtek zakončili dramatizací pohádky “O Šípkové Růžence”. Zpívali jsme, tancovali, některé děti se převlékly za Šípkové Růženky, prince i babice sudice. 

V příštím týdnu se můžeme těšit na divadelní představení O Terezce a Matějovi. V rámci kulturní výchovy děti vedeme k tomu, že do divadla chodíme slušně oblečení. Vemte prosím tuto skutečnost v potaz ve čtvrtek 12.10., kdy se divadlo koná. 

Přejeme hezký víkend. Mirka, Saša, Lenka