Válela se líně, velká tlustá dýňě 🎃🎃

Milí rodiče,

podzim je v plném proudu, listí se zabarvilo do krásných barev a přineslo nám nejen sychravé a chladné počasí, ale také Dýňové svátky. Děti jsme formou hry seznámily s krásnou tradicí Dušiček, ale i netradičního svátku jako je Halloween. Nejprve jsme si o tématu povídali a zjistili jaké zkušenosti se svátky děti mají. Co vím o dýni….. Jak vypadá a jaká je…..Víme z čeho roste, že se pěstuje na poli. Co potřebuje k růstu, jaké dobroty se z ní dají uvařit. Proč dýni vydlabáváme a proč se do dýně dává zapálená svíčka.

Abychom si přiblížili růst dýně názorně, zahráli jsme si krátký příběh ,, Pohádka o Veliké dýni ,, Děti si vytvořily v herně divadlo, postavily kulisy, připravily hlediště oblékly si kostýmky a společně jsme sehrály krásný příběh podobný tomu o veliké řepě.

Jak jsme pracovali v centrech se dozvíte z fotek v naší fotogalerii. Některé fotky jsou i v šatně na nástěnce, společně s výtvory dětí. Zeptejte se dětí jak a s čím pracovaly, a jaké bylo dlabání dýní.

V průběhu celého týdne jsme procvičovali smyslové vnímání, pozornost, paměť, řeč, praktické dovednosti, fantazii, tvořivost a dodržování pravidel. Hlavním cílem bylo seznamování s tradicemi. V tématu dýně budeme pokračovat i v příštím týdnu.

Děkujeme všem za spolupráci při přípravě dýňobraní. Především za dýně, které jsme mohli nazdobit, namalovat a ukázat si netradiční formy zdobení. Dýňobraní jsme si užili a tentokrát nám přálo i počasí.

Hezký víkend  Lucie, Ivetka a Lenka