Kamaráde pojď si hrát, buď můj dobrý kamarád ❤️

Milí rodiče a želvičky,

tento týden byl specifický, jelikož bylo spoustu akcí a podzimní prázdniny.  Jak náš týden tedy vypadal?

V pondělí jsme už od rána chystali výzdobu na narozeninovou oslavu. Po svačině jsme si přečetli, jak se měla želvička Anička u Evičky. Následně jsme se rozdělili do center aktivit a dodělali všechny potřebné věci na narozeniny (trůn pro oslavence, občerstvení, přání a slavnostní tabuli). Narozeninovou hostinu, diskotéku a narozeninové hry si děti moc užily.

V úterý jsme si v kruhu připomněli jména hezkou říkankou s rytmizací:

Abraka dabraka, tydli dé,

prozradíš nám jméno své?

Kdopak jsi? Zopakuj např. Janička, zazpívej Janička, zašeptej Janička,

je super tě tu mít! 😊

Poté šli předškoláci na akci Staré pověsti české, více zde: https://www.mskurandove.cz/2023/10/25/putovani-ceskymi-dejinami-za-praotcem-cechem/

S malými dětmi jsme vyrazili na procházku. Cestou jsme se podívali na skřítky podzimníčky v MŠ Tréglova.

Ve středu proběhlo vánoční focení.  Mezitím, co se děti fotily, tak jsme se zbylými dětmi postavili z dřívek slovo KAMARÁD a každý řekl, co si představí, když se řekne kamarád. 😊 Co děti odpovídaly? To Vám prozradí fotka pod příspěvkem. Poté jsme si řekli básničku a ti odvážní ji pak řekli před celou třídou:

Kamarád, kamarád,

je to ten, koho mám rád.

Pomůžu mu, poradím mu,

po vláskách ho pohladím.

Všichni jsme tu kamarádi,

všichni se tu máme rádi.

Na zahradě děti sbíraly listí a vyráběly z toho spoustu věcí.

Ve čtvrtek a pátek jsme byli spojeni s žabičkami z důvodu podzimních prázdnin a malého počtu dětí. Oba dva dny si děti v žabičkách moc užily.

!!!!! Připomínáme, že vyšetření očí od Primavizus musí být zaplaceno do 2.11.2023!!!!! Děkujeme.

P.S – 8.11 a 9.11. 2023 proběhnou individuální schůzky. Rodiče kteří mají zájem se napíší na seznam, který je nalepený na dveřích naší třídy. Děkujeme, na setkání s Vámi se budeme těšit. 🙂

Přejeme hezký víkend a těšíme se v pondělí. Dominika, Adélka a Jana