Podívej se do svého těla

Milí rodiče a milé žabičky,

tento týden bylo tématem lidské tělo.

Jak naše tělo drží pohromadě? Proč potřebujeme kosti? Proč jsou klouby pohyblivé a jaký mají tvar? Co jsou vazy , proč jsou pružné? K čemu máme plíce? Kudy a jak nám proudí krev a jak pracuje mozek.

O tom všem jsme si povídali v ranním kruhu a na toto téma byla zaměřená naše centra.

Hodně jsme pracovali s knihou a obrázky, abychom měli představu, o kterých části těl mluvíme a jak doopravdy vypadají a to vše si ukázali i názorně.

Děti sestavily na koberci kostru a obkreslovaly jí s dřívky. Malovaly postavu a také hlavu kam měly děti za úkol umístit – oči, uši, nos, obočí a řasy.

Také jsme si vytvořili dva velké kostlivce. Jednoho pomocí formiček a písku a druhého děti spojovaly ohebnými drátky. Malé kostřičky tvořily děti i v dílně na korkovou destičku a zatloukávaly hřebíky.

Děti si také vyzkoušely , jak nám fungují plíce- dýcháním do balónku a foukáním brčkem do mýdlové vody.

Samozřejmě jsme si vyzkoušeli, jak nám ta naše tělíčka fungují, a pořádně jsme je protáhli při tělocviku.

Týden jsme zakončili narozeninovou oslavou v maskách. Více napoví fotky 😊.

Hezký víkend přejí

Lucie, Ivetka a Lenka.