Ledové království ❄️🏰❄️

Milí rodiče a želvičky,
V tomto týdnu jsme vstoupili do pohádky Ledové království za Elzou, Annou a Olafem.
Ledové království, je jednou z nejoblíbenějších pohádek dětí, a proto bylo vyprávění na nich.
Zjišťovali jsme jakou schopnost měla Elza, proč odešla z ledového království, co se stalo Anně, s kým se Anna seznámila a jak vlastně celý příběh dopadl. Také jsme se zaměřili na popisování jednotlivých postav. Nejenom jak vypadají, ale i já se chovají.

V kostkách děti vytvářely ledové zámky a vločky.
Ateliér maloval barvami ledovou paní a vytvářel ledovou plochu pomocí klovatiny a barev.
Manipulační a stolní hry vyráběly sněhuláka Olafa pomocí vaty a také zámek z papíru.
Domácnost zkoušela vytvořit vločky z modelíny na špejli a také ze samotvrdnoucí hmoty.
V dílně děti vytvářely magickou ledovou hůlku a v pokusech připravovaly krystalizační vločku pomocí drátků, vody a soli.
Děti, které byly v dramatice, se nám převlékly za Elzu a Olafa a zahrály nám divadlo.

Ve čtvrtek předškoláky čekal program primární prevence, kde se dozvěděli, co se stane, když Verunka zruší pravidla ve školce. Zeptejte se dětí na příběh.
Mladší děti zůstaly ve třídě a centrovaly.

V pátek jsme si zadováděli na tělocviku.

Příští týden nás čeká téma dinosauři, které si vybraly děti. Proto, kdo má doma dinosaura může ho přinést do školky.

P.S. děkujeme všem, kdo nás obdarovat věcmi do center, moc si toho vážíme.

Přejeme Vám krásný víkend plný pohody a zážitků.
Adéla, Domča a Jana.