CURAPROX – zoubky

Milí rodiče,

včera k nám přišla návštěva z Curaproxu a učila nás, jak si správně čistit zuby. Měla s sebou veliký kartáček a podobně veliký model zubů jako u pana zubaře.😁

Nejdříve si děti v kruhu vyslechly příběh o zoubku, který jedl špatná jídla a měl tak kazy. Musel proto navštívit zubaře, aby ho spravil. Poučil se z toho a zjistil, co je pro něj dobré. Začal jíst zdravá jídla a pravidelně se čistit. Poté bylo dětem ukázáno správné čištění zubů na velikém modelu – nejdříve krouživými pohyby celý chrup, poté dolní čelist ve stylu skákání šipky a horní čelist jako startující raketa.

Návštěvu si všechny třídy moc užily. Děti si zopakovaly správnou péči o svůj chrup a že si pokaždé mají nechat zkontrolovat zoubky od rodičů, zda jsou správně vyčištěné.

Jistě vám vaši děti povyprávěly svoje zážitky 😊.

Krásný den přeje

Tým MŠ