Čarodějnice

Ahoj Veverky, tento týden jsem na oslavu 1.máje vyrazila po dlouhé době za maminkou i já. Večer při opékání buřtů jsme vyhlíželi na obloze létající čarodějnice, ale naštěstí jsme žádnou neviděli. V jedenáct v noci jsme vyrazili postavit máj a poctivě jsme ji hlídali až do ranních hodin, aby nám ji nikdo neukradl. Povedlo se.

Beátka strávila čas společně se svojí rodinou vařením čarodějných lektvarů, poslechem písniček a plněním početního úkolu. S rodiči se byla podívat v autodivadle na žonglující umělce. Posílá vám fotky i z centra Prahy.

Julinka s Emilkou nejen že čarodějnici vyrobily, ale také spálily. A nezapomněly ani na políbení pod rozkvetlým stromem.

Vanesska a Valentýnek si oblíbili písničku 5 ježibab. Také jste ji poslouchali? Namalovali nám i obrázky čarodějnic.

Filípek namíchal čarodějný lektvar, vyplnil úkoly a místo čarodějnice upekli buřtíky. Zasadili si kouzelné bylinky a čarodějnici byli hledat až u Karlova mostu.

,,Hodně jsme si povídali o přírodě (protože to má teď Sofí v prvouce), jak se mění stromy během ročních období, zkoumali části rostlin, listů a keřů (protože to má zrovna Eliáš v prvouce). Norika vyrobila čarodějnici, i když jsme ji nemohli jít nikam „spálit“. A jinak si hrajeme, chodíme na procházky a Norika pomáhá v kuchyni.“

Matýsek s Laurou byli hodně venku a užívali si jaro, samozřejmě došlo i na čarodějnici, kterou vybarvovali a i jsme společně jednu udělali a večer zapálili. 

,,S Alenkou jsme tento týden malovali kuchyň. Alenka pomáhala a moc jí to bavilo. Jedno odpoledne jsme strávili na rybách na Vltavě, naproti Zoo a chytli jsme pár malých rybek. Bylo to moc fajn. Alenka nám také dvakrát namíchala čarodějný lektvar s banánem a jahůdkami. Byl výborný. Také jsme vyrobili čarodějnici, kterou pak na chatě dodatečně spálíme. Už se moc těšíme. Alence už asi chybí kadeřník, protože si sama ostříhala ofinu.“

Na závěr se za námi přijde opět podívat detektiv:
Kdo políbil tatínka pod rozkvetlým stromem?
Kdo chytal ryby? A kde?
Kdo večer spálil čarodějnici?
Kdo pomáhá v kuchyni mamince?
Na čem letí pět ježibab? Jaká část těla ježibabám chybí? (s jedním okem, uchem, na tryskáči, na koštěti)
Z čeho Alenka namíchala lektvar?
Kde Filípek hledal čarodějnice?
Kdo se byl podívat v autodivadle? A co tam viděl?
Kdo splnil početní pracovní list?
Poznáte s čím tancuje Vanneska a Valentýn?

V příštím týdnu se můžete těšit na další náměty. Tentokrát však budeme potřebovat více pomoc tatínků.
Mějte hezký zbytek víkendu.
Míša, Saša a Lenka