Můj domov

Milí rodiče, milé děti,

tento týden jsme se zaměřili na náš domov. Pověděli jsme si, kde bydlíme, jaká je naše adresa, a co pro nás domov znamená. Po dlouhé době jsem se vrátili k dramatizaci a k rozvoji čtenářské pregramotnosti a využili tak příběh “O třech prasátkách.” Děti si v centrech pohádku seřadily podle posloupnosti, a pak jsme si pohádku také zahráli. S dětmi jsme si také pověděli, v jakých domech se dá bydlet, a přišli jsme tak na chatu, rodinný dům, panelák, tepee i iglú.

S předškoláky jsme se tentokrát zaměřili na správné držení tužky a prasátka zkoušeli nakreslit podle předlohy a postupu. Prasátka děti zkoušely vyrobit i v dílně. Za použití filcu, jehly a nitě si prasátka samy ušily. Hrály si tak na maminky o kterých jsme si také tento týden povídali. Ve středu jsme si zahráli na to, jak rosteme a připomněli jsme si, jak se to stane, že se z holčičky stane maminka. V neděli mají maminky svátek, a tak jsme si ve čtvrtek povídali, jak udělat mamince radost, s čím doma pomáháme a jak bychom mohli mamince k svátku popřát. Naučili jsme se tak básničku a vyrobili pro maminku k svátku dáreček. Na závěr týdne se z naší třídy stala překážková dráha a děti si pořádně zacvičily.

Příští týden si budeme hrát na architekty.

Vše nejlepší k svátku přejí také maminkám

Verča, Terka a Janička