Už to jede, už to jede, už to jede. Stát!

Ahoj Veverky.
Jak jste si mohli povšimnout na whats app skupině, tento týden jsme cestovali. Nejen autobusem. Společně s dětmi jsme si povídali o dopravních prostředcích. Jedu si to do školky, pro kluky a pro holky,… Jak se dostaneme do školky? Auto, autobus, tramvaj, koloběžka nebo kolo? Dopravní prostředky se stavěly z kostek, dřívek a víček. V ateliéru se vytvořila auta a autobusy z krabice od vajíček. Pokud máte prázdnou krabici doma, můžete vymyslet a vyrobit jiný dopravní prostředek. Kostky se využívaly každý den. Stavělo se z dřevěné stavebnice, magnetických dílů, lega a mozaiky PIXIT.
V knihovně jsme našli co jezdí, plave i lítá. Zaměřili jsme se na dopravní prostředky, která mají kola. Jaké dopravní prostředky potkáte ve městě? (auto, autobus, tramvaj, metro, motorka, kolo, …)
Dramatika nám umožnila stát se nějakým dopravním prostředkem – děti se snažily napodobit bagr, kombajn, traktor, motorku, formuli i autobota a transformery.
V rámci kruhu jsme procvičili jazyk a rty při logopedických hrách. Správný úchop psacího náčiní nám pomohl při kresbě silnice a kolejí. Při pátečním tělocviku jsme se zaměřili na rozvoj hrubé motoriky, běh a celkovou koordinaci pohybu. Pravo – levá orientace se ještě občas poplete, ale v prostoru už dokážeme určit směr pohybu (nahoru, dolu, vedle, mezi, rovně, dozadu,..)
V zahradě využíváme koloběžky a odrážedla. Připomínáme si pravidla bezpečnosti. Poznáváme dopravní značky a pravidla silničního provozu. Pomocí pohádky se dozvídáme o nebezpečném jednání na ulici.
Společně s dětmi prozkoumejte při vycházce dopravní značky a jiné dopravní prostředky, které jsme nemohli pozorovat. Stále platí protiepidemiologická opatření a my nesmíme s dětmi opouštět zahradu MŠ. Výlety do okolí plánujeme po plese.

S předškoláky nacvičujeme na zahradní ples 15. 6. 2021. Prosíme o shánění oblečení na vystoupení PŘEDŠKOLÁKŮ – chlapci bílé košile a džíny, děvčata černá trička (tílka) džínová sukně.

Ani veverky nezahálí a nacvičují. Ke svému vystoupení budou VŠECHNY VEVERKY potřebovat džíny, džínové sukně a bílou košili (eventuálně tričko).

Angličtina byla v tomto týdnu ukončena, primární prevence přesunuta z důvodu nemoci a bude pokračovat příští středu, opět v dopoledních hodinách. V úterý se děti mohou těšit na oslavu svátku Dne dětí a páteční oslavu narozenin květnových dětí a dětí, které v době covidu nenavštěvovaly MŠ (Ela, Viktorka, Nikolka M.) Červnové a prázdninové oslavence plánujeme na konec června.

Společně s dětmi využijte čas na výlet. Můžete vyrazit vlakem, metrem, tramvají nebo lanovkou na Petřín. Těšíme se na vaše vyprávění. Krásný víkend.
Míša, Saša, Lenka a Lenka