O Zlatovlásce

Milí rodiče, milé děti,

za námi je nejdojemnější událost roku, kdy jsme se společně rozloučili s našimi předškoláky. Moc vám všem děkujeme za milé reakce na přípravu a přinesené pohoštění. Největším zážitkem pro děti bylo bez pochyb třídění dobrot z plachty, které děti počítaly a třídily dle barev, písmen a dalších znaků.  Společně jsme porovnávali, kterých dobrot je nejvíce a kterých nejméně. Nejtěžší pro děti bylo vymyslet, jak to udělat, aby všichni dostali stejně.

Tento týden nám opět přeje počasí, a tak jsme si na tento týden přichystali pro děti volnější režim a centrovali jsme na zahradě. Zaměřili jsme se na aktivity, které děti mají nejraději a to především na hrátky s vodou a pískem, pokusy a objevy, kostky, malování křídou a hru s dalšími přírodninami. K těmto hravým aktivitám nám pomohla oblíbená pohádka „O Zlatovlásce“, kterou si děti s pomocí vyrobených loutek převyprávěly. Děti si také procvičily nakreslit horní oblouk pro mraveniště nebo vlnky na vodě. Děti pracovaly také s lupou a zkoumaly mravence a hledaly pavoučky.  Vodu děti zkoušely nalít tak, aby nepřelily a v písku s vodou zkoušely najít ztracený prstýnek.  Kdo chtěl, mohl si vyrobit i princeznu. S dětmi jsme si také v rámci tématu zahráli několik smyslových her a ve skupinkách si zasoutěžili v tělocviku. Mimo spoustu dalších aktivit si děti užily také mlhování, které v těchto horkých dnech bylo moc příjemné.

Příští týden na děti čeká poslední program tohoto roku zaměřený na včeličky, a tak se budeme věnovat právě jim 🙂

Krásný víkend vám přejí Verča, Terka a Janička