Záchranář Kryštof

Milí rodiče,
dnes dopoledne se na zahradě MŠ objevila sanitka s posádkou dvou záchranářů a jejich pomocníkem Kryštofem. Ale nemějte obavy. Nepřijeli zachraňovat život dětem ani nikomu z personálu. Přijeli nás naučit, jak se i mi můžeme stát záchranáři.
Děti se naučily přivolat pomoc dospělé osoby, obvázat rozbitou hlavu, zafixovat poraněnou ruku či nohu a zopakovaly si důležitá čísla IZS. Společně zjistily, co vše patří do vybavení lékařského batohu, jak vypadá sanitka uvnitř, k čemu slouží termofolie a jak se leží na zdravotnických nosítkách. Nezapomeňte, že i děti z mateřské školy jsou schopné zachránit život. Všechny děti dostaly dárek a domácí úkol zároveň. Závěrem získaly diplom o absolvování kurzu
,,malý záchranář”. Akce se vydařila a my jen doufáme, že výjezd sanitky bude omezen pouze v rámci dalších vzdělávacích programů.

Tým MŠ Kurandové