Mikuláš přinesl nám zimní čas!

Ahoj Kočičky a rodiče,

V předchozím příspěvku jsme podrobně shrnuli všechny činnosti, které nás v uplynulém týdnu provázely, ale jeden den tam trochu schází. Víte který? No přece pátek! V tento den nás totiž navštívila významná trojice, a to si zaslouží samostatný příspěvek. Celý týden jsme se na tuto navštěvu připravovali, těšili se, někteří se báli, někdo byl jenom zvědavý. Tou návštěvou nebyl nikdo jiný než svatý Mikuláš a s ním éterický anděl a děsivý čert. Jelikož víme, že pro některé děti je tento den náročný a jediné, co doma sdělí je, že dostali balíček, rozhodly jsme se Vám návštěvu Mikuláše přiblížit.
Celý týden jsme trénovali básničky a písničku, kterou Mikuláši a jeho doprovodu předvedeme. Vše jsme stihli natrénovat perfektně a děti Vám doma určitě vše rády odříkají 🙂

A jak návštěva Mikuláše probíhala?

Vše se událo během půlhodinky okolo desáté dopolední hodiny. Čert byl již tou dobou spatřen ve třídě Veverek a my jsme raději ani nedutali s nadějí, že naše dveře čertisko mine a trefí k nám jen Mikuláš a anděl. K našemu překvapení to byl právě čert, kdo do naší třídy vrazil jako první! Burácel, chrastil řetězy a zuřivě brblal: “Bléééé, blblblbe, blééé!”.
Kdyby bylo kolektivní ticho olympijský sport, tak máme zlatou!! 🙂
Naštěstí v závěsu za čertem vkročili do třídy také Mikuláš a andílek. Ufff!!! Napětí by se dalo krájet, ticho narušoval pouze neukázněný čert a najednou Mikuláš promluvil: Dobrý den, jsem tady dobře ve třídě Kočiček?“.
A pak už to mělo spád, jeden za druhým, někteří s úsměvem, druzí s malými slzami, jiní zase v doprovodu paní učitelky, nakráčeli před spravedlivou porotu.
Mikuláš byl velmi milý a spolu s andílkem byli dětem oporou, když je zpovídalo hrozivé čertisko. Mikuláš je určitě chytrý, protože v jeho Knize hříchů jsme byli seřazeni podle abecedy a dokonce věděl, kdo v ten den chybí. Takže o nás má opravdu přehled. Ke každému z nás promluvil, ví o každém ty špatné ale také dobré věci. Některé trochu pokáral a pod příslibem světlejších zítřků bylo vše špatné odpuštěno. Zmínil také malinké hříchy od paní učitelek, které slíbily taktéž jako děti, že se polepší. Děti měly chvílema snad více strachu o paní učitelky než o sebe. Čertovi jsme nakonec nikoho nedali.
Po bohaté nadílce jsme naší návštěvě odrecitovali básničku, pak jsme si pořídili památeční fotku a Mikuláš šel zase o dveře dál. Čert šel naštěstí s ním. Tak zase za rok!
S dětmi jsme si řekli, že nevadí malinké zlobení, ale že je mnohém víc důležité, když se chováme ke svému okolí srdečně, nápomocně a zdvořile. Přece jen když jsme více “hodní” než “zlobiví”, tak peklu nevoníme 🙂

Pro mikulášskou nadílku přišlo do školky nakonec 18 odvážlivců, z toho bylo 7 andílků a 11 čertíků. Všem rodičům děkujeme za kostýmy, které s dětmi vytvořili.

Hezký víkend. Jana, Anet a Jíťa.

Co to chodí kolem nás?
Mik, Miku, Mikuláš
Anděl seděl na obláčku.