Vánoce u Veverek

Ahoj Veverky,
tak už je to tady. Ježíšek dorazil i k nám.
Ale nebylo to jen tak. Museli jsme se na jeho návštěvu dobře připravit. Před odchodem z domu jsme oblékli slavnostní oblečení a připravili svá tajná přání. V adventním kalendáři čekala poslední překvapení a závěrečné úkoly. „Kdybych byl Ježíškem, obdaroval bych…“ Ani byste nevěřili kolik tatínků si přeje panenku a kolik maminek fotbalový míč a novou tatrovku. Po svačině v bufetu nás čekala aktivita s pouštěním lodiček, kde děti mohly vyslovit svá vánoční přání. V příštím roce se budeme těšit velkému zdraví, budeme mít hodně kamarádů, ale ani lodička s kupou dárků a s přáním vidět Ježíška se nepotopila. Tak budeme společně čekat, zda se naše přání vyplní.

Ťuk, ťuk, pošta! Ježíšek posílá pohled a možná se opravdu dnes zastaví. Ještě vzpomeneme na lidi bez domova a uděláme radost všem, kdo přijdou na náměstí ke stromečku a pak rychle zpátky do školky. Co následovalo, už víte. Ve fotogalerii, ale i na whats app skupině naleznete video a fotky nejen od stromečku, ale i ze společného oběda od sváteční tabule.

V průběhu týdne jsme zpívali koledy, hráli si s novými hračkami, využívali nové pomůcky v ateliéru, vyráběli z nových materiálů, hráli pohádkové hry a hádanky, objevovali okolní přírodu a navštívili zvířata v zookoutku.

Celý týden nás provázela pohoda a klid. Nikam jsme nespěchali, užívali si radost a veselí, odpočívali jsme ale i tancovali, setkali se s těmi, které jsme dlouho nepotkali a těšili se ze společné radosti.

Vaše děti zvládly školkové Vánoce bez stresu a shonu a opět nám ukázaly ten krásný dětský pohled na vánoční svátky. Pokuste se i vy podívat očima dětí a uvidíte sami, že největším dárkem bude pro všechny společně strávený čas.

Přejeme hvězdičku v jablíčku a do nového roku s čistou hlavou!

Míša, Saša, Lenka, Lenka a Brunda