Zimní čas

Milí rodiče,

příští týden nás opět čeká zahájení zimních olympijských her, a tak jsme se s dětmi vrátili zpátky do zimy. Pověděli jsme si, co je pro zimní období typické a i když venku není zrovna typické zimní počasí, dokázali jsme si s dětmi i tak vytvořit zimní atmosféru alespoň ve třídě.

V pondělí si děti ve třídě postavily sněhuláka, který byl pro nás skvělou pomůckou k procvičení počtů, barev a pojmů jako největší a nejmenší. V centrech si pak děti podle své představivosti sněhuláka stavěly, zahrály, vyhledávaly předměty z kterých by po postavily, ale také malovaly na papír nebo do písku.

V úterý jsme se zaměřili na to, jak se v zimě oblékáme, jak konkrétně postupujeme a procvičili si u toho také opaky jako například: krátký, dlouhý, úzký a široký. Ráno naši třídu zasypal sníh z kterého jsme si vytvořili sněhové koule a při pohybové chvilce si s ní nejen zacvičili, užili jsme si také pořádnou koulovačku. Děti pak porovnávaly, ve kterém družstvu je koulí nejméně a kde nejvíce.

Věříme, že se příští týden zase uvidíme a užijeme si společně téma zimních sportů.

Krásný zbytek týdne vám přejí Verča, Terka a Janička