Království ledu

Ahoj, Kočičky a Kočičáci,
moc vás všechny zdravíme, především ty, kteří s námi v uplynulém týdnu nemohli být. Naše řady totiž lehce prořídly, a tak doufáme, že už jste všichni zdrávi a těšíte se na nás.
Uplynulý týden jsme celý věnovali “Království ledu”, řekli jsme si, kde všude na naší planetě by takové království mohlo být. V atlase jsme pak vyhledali všechna místa pokrytá ledem či sněhem a představovali jsme si, co všechno bychom v našem Království ledu chtěli mít. Zkusili jsme si ho v rámci práce v centrech i vytvořit. V ateliéru děti vyráběly zimní koláže z různých druhů papírů a vytvářeli krásné šaty pro ledovou královnu; v manipulačních hrách zkoušely ledovou říši vymodelovat, došlo také na skládání puzzle s motivy pohádky Frozen. V knihách se děti zabavily Kouzelným čtením, kde si otestovaly své znalosti nelehkými kvízy o Antarktidě. Protože je velmi zajímalo, jak to v takových ledových podmínkách vypadá doopravdy, pustili jsme si krátký dokument o životě daleko v Rusku, kde lidé běžně žijí i při -50°C.
Nejvíce však děti nadchlo povídání a zajímavosti o Transsibiřské magistrále. Zkuste se jich zeptat, zda si pamatují, jak dlouho se po ní dá cestovat nebo jak moc je stará. Nejdelší kolejnice světa je zaujala natolik, že se najednou skrze celou hernu objevila dráha, na kterou padly veškeré části naší vláčkodráhy.

V příštím týdnu se moc těšíme na téma olympijských her.
Tak ahoj ve školce
Jana, Anet a Jíťa