Čím budu až vyrostu?

Milí rodiče,

tento týden nás čekala tradiční narozeninová oslava, kterou jsme spojili s tématem “Povolání”. Děti měly možnost zahrát si na několik profesí, jednou z nich bylo i cukrářství. V rámci centra Domácnost nám s oslavou přišla na pomoc maminka Lukáška, které tímto moc děkujeme. Děti si vyzkoušely zdobení dortu a rakviček, připravily přání a společně jsme vyrobili také náš třídní narozeninový dort. V ranním kruhu jsme si zopakovali jak jdou měsíce a roční období za sebou a ve skupinkách děti složily posloupnost narozeninové oslavy.

Předškoláky čeká brzy zápis, a tak jsme si v průběhu týdne hráli hlavně na školu. V centrech děti postavily školní třídu s katedrou, zkoušely psát do písku nebo do sešitu, z písmenek skládaly slova k obrázkům a učily se nové písničky, které rytmizovaly na hudební nástroje nebo na tělo. V kruhu jsme si také postavily z geometrických tvarů postavu a během tělocviku využili padák k procvičení barev, říkanek a písniček.

Povolání se budeme věnovat i další týdny. Příští týden nás čeká “Všechno, co se točí”.

Krásný víkend vám přejí Verča s Terkou a Janičkou