Kočičí zoubky

Ahoj Kočičky,
jestlipak také víte, jak má kočka ostré zoubky? Vaši kamarádi ze třídy si tento týden povídali o tom, jak mít zdravé a silné zoubky, jak se o ně správně starat, jaké potraviny zoubkům svědčí a jaké jim naopak ubližují, i to co se může stát pokud se o zuby nebudeme správně starat. V dopoledních hodinách si děti samy vybíraly centra, která chtějí otevřít. Nejčastěji jsme tak využili možnost pracovat v kostkách, pokusech, manipuláčních hrách a v ateliéru. Společně jsme nalepili a vystřihali potraviny, naučili se písničku o starém medvědovi a bolavém zoubku, postavili pusu a zuby z kostek, nakreslili nebo vybarvili obrázky a postavili kartáček i s pastou. V kruhu si děti vyzkoušely k čemu slouží jazyk, jak ho používat, co náš jazyk umí a dokáže. Zjistili jsme také, že bez zubů se nám špatně mluví a spoustu hlásek se nedá ani vyslovit.
Aktivity si můžete prohlédnout ve fotogalerii.
Starý medvěd vzdychá,
že ho v tlamě píchá,
že ho bolí v zubu díra,
od bolesti už už zmírá.
A že prosí lištičku,
ať mu půjčí mastičku.
Lištička mu praví,
ty jsi medvěd starý,
jak jsi starý,
tak jsi hloupý,
mastička tě nevykoupí.
Radši zoubek vyčisti
a na bolest nemysli.

Jelikož nás v tomto týdnu bylo opravdu málo, spojili jsme síly s veverkami a nejen dopoledne jsme trávili v zahradě a užívali si sluníčka v prvních teplých dnech.
Přejeme všem krásný a slunečný víkend.
Načerpejte sílu.
Tým MŠ
PS: Neschopenka pedagogů a asistentky z kočiček je prodloužena do příštího týdne.