Když jsem já sloužil… 🐐🦃🐔

Milí rodiče a milé žabičky,

i tento týden jsou naším hlavním tématem zvířátka ze statku a jejich mláďata. Hned v pondělí jsme se opravdu hodně nasmáli. Dozvěděli jsme se, že mládě od kravičky je kravík, mládě od psa je psík a mládě od hřebce je hřebík. Není tedy divu, že jsme se vše snažili uvést na pravou míru. Myslíme si , že se nám to podařilo. Zeptejte se doma dětí a posuďte to sami.

Nejenom už víme, jak se mláďata jmenují, ale také víme, čím se které zvířátko živí a kde bydlí. Také jsme si za pomoci obrázků ukázali životní cyklus slepičky a vývoj kuřátka.

V herně jsme si postavili jako názornou pomůcku krásný statek se zvířátky. V atelieru jsme malovali prasátka a ovečky. Jako techniku jsme zvolili malování vodovýma barvama v kombinaci s ovčím rounem. Kuřátka jsme malovali křídou. Tu jsme pak roztírali prstem. Samozřejmě jsme se neobešli bez stříhání a lepení.

V dílně nám holčičky nařezaly polínka – ať má čím topit maminka. V knihách  předškoláci sestavovali slovo hříbě formou doplňování chybějících písmen.

V domácnosti jsme si udělali okurkový salátek. Děti loupaly okurku a vyzkoušely si krouhání na nudličky.

Jako písničku jsme si vybrali ,,Když jsem já sloužil,,. Písničku jsme doplnili obrázky a hudebním doprovodem. Básnička je také tematická – na dvorečku u babičky tam je mnoho zvířátek.

Když k ní přijdu, hned tu běží pejsek a pět selátek.

Přiběhne i slepička, ko ko ko ko dák,

snesla dneska vajíčka, ano je to tak.

Ovečka se chlubí, bé bé bé,

dneska mi to vážně sluší, jé jé jé.

Na dvorečku k babičce chodím velmi rád /a/,

se zvířátky já jsem totiž velký /á/ kamarád /ka/

Ve čtvrtek bylo ve školce divadlo na téma “Jak Kašpárek s Kalupinkou slavili Velikonoce”, které se nám moc líbilo.

Celý týden jsme si moc užili.

Hezký víkend Vám přejí

Luci, Anet a Lenka