Z pohádky do pohádky

Milí rodiče,

máme za sebou týden plný krásných zážitků. V jednom týdnu se nám sešly hned dvě divadelní představení, a tak jsme se knihám věnovali i další týden. Opět vám musíme poděkovat za spolupráci. Knihy, které nám děti představily, byly i pro nás velkou inspirací.

V centru Domácnost děti skládaly knihu z toustového chleba, který jsme pak zapekli.

V průběhu týdne jsme se zaměřili hlavně na časové vnímání a pomohl nám k tomu příběh ” O kohoutkovi a slepičce.” S dětmi jsme si celý příběh převyprávěli, ale také v rámci centra Dramatiky zahráli. Starší děti si vyzkoušely číst z obrázkového čtení.

Ve středu jsme navštívili místní knihovnu. Milá paní knihovnice nás knihovnou nejen provedla, ukázala nám také, jakým způsobem jsou knihy uložené a kde najdeme, to, co hledáme. Připravila si pro nás také loutkové divadlo k příběhu “O perníkové chaloupce.”

Ve čtvrtek na nás čekalo další divadelní představení, které dětem přiblížilo nadcházející Velikonoce.

Příběh ” O kohoutkovi a slepičce” jsme si zopakovali i v rámci tělocviku.

Zdraví vás paní učitelky Verča, Terka a Janička