Podívej se támhle v trávě…

Milí rodiče,

hned v pondělí si děti protáhly tělo s básničkou Jaro. Jakou mají děti paměť, si můžete ověřit doma:-)

Podívej se, támhle v trávě, (dřep, rozhlížíme se)
kytička vyrostla právě, (z dřepu jdeme do stoje)
čechrá si zelenou sukýnku, (stoj snožmo, ruce v bok, pohupujeme se v bocích)
protahuje si barevnou hlavinku. (stoj roznožmo, opatrně nakláníme hlavu)
K sluníčku lístky natahuje, (stoj roznožmo, ruce natahujeme nad hlavou)
ještě se ospale protahuje, (stoj roznožmo, pomalu máváme rukama nad hlavou)
na louce není jediná, (stoj snožmo, kroutíme hlavou „NE“)
protože jaro už začíná. (stoj snožmo, děláme rukama velká kola před tělem)

Jak poznáme, že je jaro? Co to znamená, když se řekne aprílové počasí? Jak se připravujeme na Velikonoce? Jak doma pomáháme rodičům s přípravami? Velikonoce se blíží a děti se v ranním kruhu seznámily s některými zvyky Velikonoc. Také si zahrály pohybovou hru Na ptáčky. Místo zobáčků děti použily kolíčky a snažily se sbírat zrníčka (plastová víčka) a třídit je podle barev do budek s různými tvary a barvami.

V centrech aktivit děti rozvíjely jemnou motoriku při ,,krmení ptáčků”, tvořily kuřátka netradiční brčkovou technikou, procvičovaly stříhání při výrobě vrby a v centru Hudba dramatizovaly píseň Vajíčka. Jak se to povedlo? To uvidíte v přiloženém videu níže.

V úterý se ve školce konal Den otevřených dveří. Děti tak mohly vidět nové kamarády. Tento den otestoval také naše slušné vychování. Stále však na pozdravu a rozloučení musíme pracovat.

Středeční narozeninovou oslavu si užil především kamarád Tobík. Děti mu v centru Ateliér vyrobily narozeninová přání, v centru Dílna vyzdobily dort, v Kostkách postavily trůn a v Domácnosti připravily dort a piškoty. Oslavu Kočičky zakončily písničkou a společnou hostinou, na které nechybělo ani sfouknutí svíček a přípitek na zdraví.

Návštevu knihovny si dle reakce dětí musíme někdy zopakovat. Za zajímavé pohádkové ztvárnění Perníkové chaloupky dostala paní knihovnice od Kočiček malý dáreček.

V příštím týdnu bychom chtěli zdobit kraslice. Prosíme, ať si děti v pondělí přinesou vyfouklé vejce. Děkujeme.

Hezký víkend přeje Anet, Jana a Jíťa