Pan podzim je tu…

a my už skvěle poznáme spoustu podzimních plodů, naučili jsme se podzimní říkadla (Foukej, foukej větříčku, Brambora, Leze leze brouk). I pohybové hry nám ovládl pan podzim a zahráli jsme si třeba na barevný jablečný kompot.

Oslavili jsme narozeniny, kočičí oslavenci nachystali krásné sváteční pohoštění, které bylo plné šťavnatého ovoce a většina koček se po té dobrotě mlsně olizovala. Ukázali jsme si, jak se při oslavách chováme, oslavencům jsme popřáli, zazpívali, dostali barevná přáníčka a na závěr nechyběla diskotéka se spoustou balónků. Veselá nálada nás pak doprovázela celý den. Moc děkujeme všem, kteří se podíleli na oslavě a donesli nějakou tu dobrotu nebo výzdobu, taková spolupráce je úžasná 😘

Tento týden jsme poprvé vyrazili do solné jeskyně. Cestu jsme zvládli moc dobře, hezky jsme si v jeskyni pohráli, zrelaxovali a moc se nám tam líbilo. Jen možná čtvrtky zvažte, zda nedat dítěti na ven ještě jedny tepláky/legíny navíc, které by mělo pod gumovými či softhellovými kalhotami. V jeskyni nelze mít stejné kalhoty jako ve třídě, abychom pak neměli v koberci sůl, ale zase gumové či softhellové kalhoty nemusí být na hraní v místnosti příjemné. Příští čtvrtek kvůli akci pro předškoláky solnou jeskyni vynecháme.

S podzimem se budeme dál seznamovat i příští týden. Pokud byste o víkendu navštívili les, můžete nám v pondělí nějakou hezkou houbu přinést. Budeme si povídat o lese a poznávat druhy hub.

Připomínáme středeční focení jednotlivců https://www.mskurandove.cz/akce/fotografovani-jednotlivcu-3/. Kdo má o focení zájem, případně by chtěl více sad fotografií, nahlaste se nám v pondělí ve třídě. Respektive fotit se budou všichni, pouze pokud někdo výslovně nechce, prosíme, dejte nám vědět. Děkujeme.

Předškoláci se mohou těšit na čtvrteční návštěvu Království železnic https://www.mskurandove.cz/akce/kralovstvi-zeleznic-pro-predskolaky-kocicek-a-veverek/. Angličtina pro předškoláky začne od druhého říjnového týdne.

Přejeme příjemný a pohodový víkend a těšíme se na pondělí 🙂

Terka, Lucka, Jíťa, Miluška