Přišel podzim do zahrady, všechny barvy namíchá 🍂🐻🦔

Milí rodiče a milé žabičky!

Přišel podzim do zahrady,všechny barvy namíchá.

S každým lístkem ví si rady,barvy na něj nadýchá.

 Už tu máme podzim, takže jsme si o něm hodně povídali, ale celý týden ne.

V pondělí jsme začali ročními obdobími, protože nám stále dělalo problém je všechna vyjmenovat.

Třeba… jaro, léto, pondělí, zima a podobně 😄

Dále jsme si říkali, jak se mění příroda, co se děje se stromy a s rostlinami, a co dělají zvířata. Byli jsme se projít a pozorovali jsme změny v přírodě. Také jsme sbírali nějaké přírodniny, ze kterých jsme pak vyráběli.

Také jsme centrovali. V centru ateliér jsme nejprve ořezávali pastelky a poté jsme malovali strom suchým pastelem. Nakonec jsme polepili korunu odřezky/hoblinami z pastelek.V kostkách jsme skládali strom z PET víček, ale také jsme vyskládávali houbu dřevěnými kolečky a kaštany – práce s přírodninou. Vyráběli jsme ježka z papíru, v knihách a písmenech jsme opisovali slova PODZIM  a LIST, a tím jsme si trénovali grafomotoriku, jemnou motoriku a koordinaci ruky a oka. Ale také jsme stavěli noru z písku pro medvěda.

V úterý jsme navštívili solničku a ve středu byl státní svátek.

Ve čtvrtek jsme si kromě centrování povídali opět o pravidlech a zopakovali si všechno, co jsme si říkali v pondělí.

Příští týden budeme mít téma: “Koulelo se, koulelo”

Angličtina pro předškoláky začne od 10. 10. 2022.

Přejeme Vám krásný víkend,

Anet, Luci a Lenka