Koulelo se, koulelo… a kdo nám to odlétá za teplem? 🍎🍂🐦

Milí rodiče a milé žabičky,

protože si už několik týdnů povídáme o podzimu, měnící se přírodě a o sklizni, tak tomu tento týden nebylo jinak.

A ani ten minulý..

V minulém týdne jsme se zabývali tématem “Koulelo se, koulelo, červené jablíčko”.

No a může se jablíčko koulet? Kam se koulí a proč? A co jiné ovoce a zelenina?

To všechno jsme zkoumali celý minulý týden.

Povídali jsme si o tom, co se na podzim sklízí v sadech a zahrádkách, ale také na polích. A také jsme si říkali, proč to všechno sklízíme.

V centrech jsme malovali a tvořili jablíčka a jiná ovoce temperou, křídou, vytvářeli jsme ovoce z drátků a také zatloukali hřebíky. Postavili jsme si malý sad a strom s jablíčky, ale také jsme si krájeli opravdová jablka a sušili křížaly.

A když jsme si povídali o sklizni, tak jsme se museli podívat také na to, jak je to s přírodou. Povídali jsme si o ptáčcích. Jací ptáčci odlétají, a kteří tady u nás zůstávají přes zimu.

Povídali jsme si o nich jen krátce, protože toto téma budeme podrobněji probírat v zimě, ale také proto, že jsme měli jen dva dny.

V pondělí jsme si opět zopakovali roční období a všechno, co jsme se dozvěděli o podzimu.

V centrech jsme malovali pastelkou ptáčka a poté ho polepovali dýňovými a slunečnicovými semínky. Také jsme si nasbírali listy a vytvořili si ptáčka z javorového listu. V dílně jsme postavili krmítko, v knihách a písmenech jsme měli nějaké pracovní listy.

Další den jsme byli v solničce a ve středu jsme si opět povídali a hráli si.

Když jsme ale šli ze solničky, tak jsme přitom napínali uši a poslouchali ptáčky, jaké vydávají zvuky. Potom jsme je třídě zkoušeli napodobit.

Zvládli jsme také upéci štrůdl z listového těsta.. tedy obyčejný štrůdl ne! My jsme si dělali šneky!

A taky jsme postavili i lepili čapí hnízdo na komíně. Ve čtvrtek jsme ve školce měli divadlo a v pátek byl tělocvik.

Příští týden budeme mít ve školce Dýňobraní od 16:30, tak si nezapomeňte vzít s sebou dýni. 🎃

Přejeme krásný víkend a budeme se na Vás těšit v pondělí,

Anet, Luci a Lenka