Želvičky, jak fungují plíce?

Tento týden jsme s dětmi pokračovali v tématu, který se týká našeho těla a našeho zdraví. 😊 V pondělí nás ale děti překvapily kostýmy, děti si chtěly oslavit “Halloween”. Ráno jsme si společně zahráli na malá strašidýlka👻 poté jsme společně ještě jednou s dětmi pozorovali rentgenové snímky a ukazovali si, kde se právě ta zobrazená část těla nachází. V manipulačkách jsme měli přichystaných spousta skládaček a děti, které neměly šanci si svou kostru poskládat minulý týden, tak si ji doskládaly nyní. Dále jsme také skládali tělo chlapečka a holčičky. V ateliéru jsme vyrobili otisky své ruky a dle předlohy rentgenového snímku jsme z vázových tyčinek udělaly “kosti”. Taky nám ještě velmi přeje počasí a sluníčko nás na zahradě krásně hřeje. No můžete se podívat na fotečky 👻

V úterý všechny předškoláky čekal ekoprogram, který probíhal na zahradě školky. S ostatními dětmi jsme trénovali skládání obrázků a poté jsme centrovali v pokusech a objevech. Také jsme si společně zkusili vytvořit model plic, a na náš výsledek se můžete mrknout ve třídě, také jsme cvičili foukání brčkem do sáčků a taky foukání brčkem na peříčka.

Ve středu nás jak je to pravidlem čekala solnička, a tak jsme se alespoň prošli po okolí. A užili si zdravý pobyt v solničce, kde se nám všem moc líbí. 😊🦦

Krásný víkend, a v pondělí se budeme všichni těšit, čeká nás téma o sv. Martinovi.

Zdraví ŽELVIČKY.