Nemocnice ve veverkách

Milí rodiče,

medvídkova nemocnice, která se uskutečnila minulý týden, nám odstartovala téma „Moje tělo”. Povídáme si, co vše už o těle víme. Děti si postupně své znalosti a dovednosti doplňují. Každý dle svých věkových možností a zkušeností. Pojmenováváme si a ukazujeme jednotlivé části těla. Ty, při pohybové chvilce „lepíme” k sobě. Hledáme rozdíly mezi klukem a holkou, skládáme kostru z papíru, bábovek i šablon. Malujeme kostru, svaly i cévní systém. Hrajeme si na doktory, nemocnici. Léčíme nemocné, které napadly bacily a viry. Ty také znázorňujeme pomocí foukání tuše, modelíny, korálků, lepících očí. Povídáme si jak a čím se bacilům můžeme bránit. Jednotlivými činnostmi prohlubujeme také fantazii dětí. Předškoláci si při výrobě kostry procvičili nejen stříhání, ale také jemnou motoriku při motání drátků. Prohlížíme knížky s tímto tématem, děti napodobují písmo. Závěrem týdne jsme si připravili zdravou dobrotu. Už totiž víme, že nejlepším lékem proti bacilům jsou vitamíny. Každý den je ovoce nebo zelenina součástí našich svačinek. Podporujeme tak děti ke zdravé životosprávě. A jak se daří vám, doma, zařazovat vitamíny do jídelníčku dětí? Zdravou svačinku můžete pro inspiraci sdílet s ostatními. V pátek jsme vše podpořili pravidelným cvičením.

Užijte si hezký víkend, věříme, že se příští týden s některými uvidíme na přednášce, nejen o školní zralosti (středa 9.11. od 17 hod.) Saša, Míša, Lenka a Lenka