Moje tělo, tělíčko, prozkoumám tě maličko

Ahoj Kočky,

celý týden jsme zasvětili naše činnosti poznávání těla a budeme v poznávání pokračovat i příští týden. Hned v pondělí jsme se učili básničku Moje tělo, kterou přikládám na konec článku. Zkoumali jsme postavu jako takovou, jaké části těla máme a kde, což jsme trénovali při tvorbě těl v centrech i při pohybových hrách. V úterý jsme důkladněji zkoumali co všechno máme na hlavě a zjistili jsme, že největší část hlavy je pokrytá vlasy. Přemýšleli jsme, jaké vlasy můžou být a rovnou jsme je v centrech doplnili různými způsoby na předem připravené hlavy. A také jsme vlas zkoumali pod mikroskopem i bez něj. Ve středu jsme pak objevili všech 5 našich smyslů, a potom jsme je prověřili při poznávání věci po čichu, chuti, hmatu a sluchu. Naše odhady jsme si zrakem potvrdili. Myslím, že smyslové objevy se moc líbili, i když nám na ně zůstane jen nehmatatelná vzpomínka. A v pátek jsme se věnovali rozhýbání a protažení těl při tělocviku. Trochu jsme se potrápili jógovými pozicemi, ale nakonec jsme to všichni zvládli. Práci dětí můžete vidět na fotkách a jednotlivé výtvory z center jsou k vidění ve třídě a snad během příštího týdne budou na nástěnkách 😉

V příštím týdnu nás čeká středeční oslava narozenin 🎈, tentokrát slaví Natálka sama, tak snad nám dorazí. Jako občerstvení si děti vymyslely a odhlasovaly ovoce se zmrzlinou a piškoty, což přehlasovalo pečení muffinů, vaření pudinku i zmrzlinu bez ovoce. Příští sobotu nás také čeká Podzimní brigáda (https://www.mskurandove.cz/akce/podzimni-brigada-2/), tak doufám, že se tam společně sejdeme u rozsvěcení stromečku a zpívání koled, které s dětmi pečlivě trénujeme.

Přejeme krásný zbytek lehce zasněžené soboty a nádhernou neděli!

Lucka, Jíťa a Pavlínka