To vám bylo tak, žil byl jeden drak…

Ahoj Veverky,

týden inspirovaný pohádkou je za námi. Přečtěte si s dětmi jednotlivé aktivity, ptejte se do čeho se děti zapojily a nechte si podle fotografií vyprávět. Přikládáme i pohádkovou písničku k opakování.

 • hledání informací v knize rytíři a princezny, zaznamenávání zjištěného
 • četba pohádky, zhudebnění, zpěv, hra na rolničku, oříšek
 • dramatizace, předvádění jednotlivých postav
  ,,Jak chodí princezna, jak plive drak oheň, jak jede rytíř na koni, jak se zlobí pan král,…”
 • výroba loutek z kartonu
 • kulisy z krabice od křesla – malování, tisk cihel
 • hrady a zámky z kostek a stavebnic
 • početní představy – korálky pro princeznu, hrad z krychliček ,,Co máme stejné a co odlišné?”
 • dějová posloupnost pohádky podle obrázku, vyprávění příběhu
 • výroba korunek pro krále a princeznu, zdobení, STŘÍHÁNÍ
 • výroba meče, výběr materiálu, bezpečné zacházení s hračkou
 • výroba draka z víček, vyhledávání barevné kombinace
 • stavba slov, vyhledávání písmenek
 • pokus ,,Jak drak plive oheň?” výroba draka z ruličky

V týdnu nám počasí moc nepřálo. Odpoledne trávíme ve třídě, ale dopoledne vycházíme alespoň na kratší vycházku. Ve třídě se každé ráno věnujeme protažení a pohybovým hrám. Pomocí kartiček procvičujeme i jazýček, jak jste sami mohli v pátek vyzkoušet. Je dobré dětem ukazovat cvičení na sobě, ještě lépe společně před zrcadlem.

Zítra se moc těšíme na společné setkání při podzimní brigádě. Nebojte, teplé nápoje nás zahřejí a rozsvícení vánočního stromu jistě všechny potěší. Počasí nám to nemůže pokazit.

V příštím týdnu se budeme potkávat na individuálních schůzkách. Rozpis máte pověšený v šatně na nástěnce. Zapište se tedy prosím. Předem si promyslete a sepište dotazy, které vás ohledně pokroku vašeho dítěte zajímají, něco s čím si nevíte rady, nebo naopak, co si myslíte, že by mohlo pomoct nám, při práci s vaším dítětem.

Krásný podzimní víkend.
Míša, Saša, Lenka a Lenka

PS: Od příštího týdne si začneme povídat o adventu, přicházejících Vánocích. Budeme se připravovat na příchod Mikuláše, čerta a anděla. Prosíme proto, připravte spolu s dětmi na 5.12. jednoduché čertovské nebo andělské kostýmy. (Např. Velké bílé nebo černé triko a jednoduchou čelenku z papíru. Na čelenku nalepte rohy nebo hvězdičku a je hotovo.) Děkujeme.