Leze z pekla, leze čert, a to není žádný žert!

Ahoj Kočky,

v pondělí jsme u nás ve třídě přivítali Mikuláše, anděla a čerta. Děti byly statečné, i přes strach to krásně zvládly, spousta ani strach neměla. Mikuláš všem dětem přečetl z knihy hříchů, nejčastěji dětem připomínal naše pravidlo, že jedna pusa mluví, a ostatní poslouchají, ale hlavně je moc chválil. Mikuláš přinesl všem dětem balíček, děti, které chyběly, mají balíček připravený ve třídě. Při čekání na Mikuláše jsme stihli postavit pekelný trůn pro Lucifera, vystříhat Mikuláše a vytvořit mu z vaty vousy, nebo mu vystříhat vousy podle čáry. V úterý jsme si prozradili kdo kam dával dopis pro Ježíška, ve kterém jsme napsali, co si přejeme pod stromeček, proto jsme si v centrech stromečky vyrobili, k tomu jsme upekli muffiny na oslavu. Ve středu to vypuklo, oslava byla velká, i když v malém počtu. Užili jsme si všichni. Muffiny s domácím vanilkovým pribiňákem ozdobené jahodou se nám povedli a snad všichni si pochutnali. Báječně jsme si pak zatančili. Nejen oslavenci hodnotili oslavu velmi pozitivně. Ve čtvrtek jsme si v solničce pohráli, a pak ještě na zahradě ustřihli větvičku třešně, abychom mohli ve třídě pozorovat, zda barborky do Vánoc vykvetou. Dnešní tělocvik jsme zahájili plněním úkolu z adventního kalendáře, který pravil, že máme udělat koulovačku. Vzhledem k chybějícímu sněhu venku, jsme udělali koule z papíru. Celé to bylo snad zábavnější než koulovačka se sněhovými koulemi, protože nás nestudily ruce a nerozpadávaly se koule, ani to nebolelo. Na závěr nás koule zasypaly, což byla legrace. Tělocvik se také vyvedl. Děti se úspěšně naučily předávat štafetu a k tomu zvládly mnoho cviků. Jsme na ně moc pyšné.

Tento týden se nám velice vydařil a už se těšíme na další, ve kterém nás čeká úterní divadlo https://www.mskurandove.cz/akce/divadlo-andele-ze-zapomenute-skrinky/. Prosíme o společenské oblečení.

Přejeme krásný víkend a příjemně strávené chvíle.

Lucka, Jíťa a Pavlínka

PS.: Připomínám, že kdo nebyl na individuálních třídních schůzkách a má o ně zájem, je možnost domluvit se jednotlivě. Obecně mohu nabídnout pondělky ve čtyři, středy v jednu nebo čtvrtky v pět hodin, ale po předchozí domluvě. Vím, že někteří byli nemocní, tak se nebojte přijít. Lucka