Táta je náš velký vzor,…

… silný jako vichr z hor. 
Pořád pro nás něco kutí,
je na něj vždy spolehnutí,
Všechno zvládne, opraví,
vždy se se mnou pobaví.

Ahoj Kočky,

tahle básnička, kterou jsme se naučili, nám uvedla týden, který se celý týkal tatínků. Tatínky jsme zvládli probrat zleva, zprava. Říkali jsme si jací naši tatínkové jsou a hledali jsme k těm vlastnostem opak. Předváděli jsme pantomimou, co tatínci rádi dělají. A také jsme se snažili přijít na to, jaké mají zaměstnání.

V centrech jsme si tatínky složili z kostek, v ateliéru jsme jejich obličeje nakreslili temperou nebo vytvořili na talíře jejich oblíbená jídla, v dílně jsme tatínky složili z dřevěných tvarů, které jsme přitloukli a v manipulačních hrách zase vytvořili tatínky ze stavebnice Pixit nebo z papíru vyrobili jejich obličeje ve 3D. V dramatice jsme si na tatínky zahráli – kluci se k tomu převlékli, takže jsme měli tatínka pana krále, tatínka rytíře i tatínky loupežníky, ale i přes převleky se tatínci krásně starali o svá miminka, nakoupili jim v obchodě potraviny a mléko a vzali je v kočárku na procházku. V centru knihy a písmena jsme zase napsali tatínkovo jméno, nakreslili oblíbené jídlo, barvu nebo činnost a další informace o něm. Celé téma jsme společně s tatínky zakončili úžasnou bojovkou, kterou si tatínci dle ohlasů užili a snad s dětmi prožili příjemný čas a vytvořili si hezkou vzpomínku.

V týdnu jsme se také zúčastnili besedy s paní spisovatelkou, bylo to prima zpestření, které jsme si užili a také jsme poznali nová zvířata. O besedě si můžete přečíst v samostatném příspěvku https://www.mskurandove.cz/2023/01/11/beseda-se-spisovatelkou-vladimirou-stankovou/.

Velký úspěch mělo i páteční cvičení, které si každý až nezvykle užíval. Začali jsme běháním kolem židlí na hudbu, kdy při stopnutí hudby je potřeba rychle obsadit židli. To byla velká zábava! Potom jsme zkoušeli předávání všelijakými způsoby různých míčů, míčků a pytlíčků. Nakonec jsme se protáhli a zrelaxovali na hudbu.

Posuďte sami z fotek, jaký jsme měli týden.

Těšíme se na další prožitky s dětmi 😊

Lucka, Jíťa a Domča