Sportování je moc prima, nevadí nám ani zima ⛷ 🏂⛸ 🛷

Ahoj Kočky,

týden zase utekl a my máme nové zážitky. Tématem byly zimní sporty a olympiáda. Ze všeho nejvíce jsme se věnovali pohybu, protože dobře známe heslo “Sportem ke zdraví!”. Hned v pondělí jsme se rozdělili do dvou týmů – na Srdíčka a Dinosaury a po celý týden závodili v zimních sportech – koulování, bruslení a jízda na kluzácích. V kruzích jsme si povídali o tom, jaké zimní sporty známe, naučili jsme se básničku Na bruslích, zkusili jsme si předvést zimní sporty, což byla celkem sranda. Také jsme si říkali, co je olympiáda, pustili si českou hymnu, poslouchali jsme o čem se v ní zpívá a vytvořili jsme si olympijské kruhy. V centrech jsme se v úterý a ve středu věnovali bruslení a olympijským kruhům.

Ve čtvrtek jsme si užili báječnou oslavu Emilky a Olivera, kromě přípravy slavnostní tabule a dobrého občerstvení, vyrobení hezkých přání, postavení trůnu pro oslavence a nazdobení dortu jsme si také zatančili. Celá oslava proběhla bujaře a věříme, že ke spokojenosti oslavenců. V pátek jsme si řádně protáhli těla, měli jsme k dispozici trampolínu se švédskou bednou, kde jsme zlepšovali koordinaci těla a doplnili jsme to kotrmelci dopředu i vzad, válením sudů a kdo chtěl, mohl zkusit i stojku. Potom jsme se velice intenzivně protáhli a zrelaxovali u poslechu Vltavy od B. Smetany.

Přejeme hezký víkend a spoustu zážitků s dětmi.

Lucka, Adélka a Jíťa

Básnička
František Hrubín – Na bruslích
Kam mě brusle, donesete?
Nepojedu, kam vy chcete.
Když jsem jednou na ledu,
kam chci já, tam pojedu.

PS: V příštím týdnu se paní učitelka Lucka omlouvá za nepřítomnost, ale musí pár dnů bohužel zůstat doma ošetřovat syna.