Ten dělá to a ten zas tohle

Milí rodiče,

tento týden pokračujeme v povolání, tentokrát jsme se podívali na pekaře. Začali jsme otazkou, proč pekář nosí bílé oblečení, museli jsme popřemýšlet, ale přišli jsme na to. Řekli jsme si, co vlastně ten pekař peče, kde to peče a co všechno k tomu potřebuje. Formou hry děti rozdělily do kruhů sladké a slané pečivo. Procvičili jsme také počítání a prostorové vnímání tím že si děti při ranním úkolu vystřihly rohlík, který jsme na výše uvedené použili. Ve čtvrtek se z nás všech stali pekaři a celá třída zazářila bílou barvou. V ranním kruhu jsme si nanečisto “upekli ” banánový chleba, společně jsme si řekli, co na jeho přípravu budeme potřebovat, a pak jsme ho v centru domácnosti podle našeho receptu doopravdy upekli.

V kostkách děti postavily pec pro pekaře, která nám zároveň posloužila do dramatiky, kde si děti vyzkoušely hru na pekaře. V manipulačních činostech jsme z modelíny uváleli koláč a ozdobili ho různými přírodninami, děti si nastříhaly obrázek bábovky , pak ho opět poskládaly a jako puzzle nalepily na čtvrtku. V písku děti postavily bábovky. V knihách a písmenech na děti čekal opis slov. V ateliéru si každý pomocí svého prstu ozdobil koláč. V dílně jsme podle předlohy obtáhli bavlnou vystřižený rohlík připravený na korkové destičce a v pokusech a objevech jsme pozorovali, jak se chová piškot nebo rohlík ve vodě. Nakonec jsme si v domácnosti upekli banánový chleba, dětem moc chutnal. Pátek patřil tradičně tělocviku.

Hezký víkend a budeme se těšit v novém týdnu, Dominika, Saša , Lenka a Lenka