Masopustní veselice aneb karneval barev

Ahoj Kočky,

při pátečním společném zhodnocení uplynulého týdne jsme se shodli, že byl tento týden docela fičák. V pondělí nás navštívila liška Coco, více o akci zde https://www.mskurandove.cz/2023/02/24/coco-%f0%9f%a6%8a/. V úterý čekala předškoláky první z řady tří přednášek Primární prevence – Vztahy k ostatním, další bude zase v úterý. Kromě přednášky jsme ale stihli karnevalově vyzdobit třídu, takže se stříhalo a lepilo až se nám kouřilo od rukou, ale výsledek stál za to. Třída barvami jen září, což je u karnevalu potřeba. Barvy jsme si v úterý v kruhu nejen procvičili tím, že jsme ve třídě našli spoustu věcí od dané barvy, ale natrénovali jsme je i při pohybové hře. Ve středu jsme si vyrobili koláče, jitrnice a jelita. Nejdřív jsme koláč postavili společně v kruhu z PET víček. Koláče jsme pak vystříhali a nalepili na mísy, někteří zvládli na mísu opsat “MASOPUST”. Další koláče jsme vyrobili z modelíny, povedli se nám krásně nazdobit nejen mákem, čímž jsme skvěle procvičili jemnou motoriku. Jitrnice a jelita jsme také vystříhali a lepili na mísy a opět opsali “MASOPUST”. Bylo ještě potřeba je propíchat párátky na koncích, jak to má být. V dílně jsme nacpali silonky a zakončili špejlemi, takže další jitrnice byly na světě. Všem se jejich díla náramně vyvedla, můžete je obdivovat na fotkách i nástěnce. No a ve čtvrtek to celé vypuklo 🎉🎈🖍 Karneval jak má být. Pastelky tančily, hrály hry a nakonec ochutnávaly jitrnice, jelita a tlačenku, až se za ušima olizovaly. Karneval většina dětí hodnotila jako povedený, tak doufáme, že si jej opravdu moc užily. Při karnevalu jsme si odhlasovali, že budeme držet týden SLADKOPŮST. Jsme zvědavé, zda alespoň děti, které hlasovaly pro držení, se o to pokusily 😉. V pátek jsme pak tradičně procvičili těla při tělocviku.

Tento týden nás ve středu čeká focení celé třídy, tak na něj prosím nezapomeňte.

Hezký zbytek neděle a zítra se budeme těšit na všechny kočičky.

Lucka, Adélka, Pavlínka a Jíťa

PS: V březnu plánujeme Andersenovu noc s přespáním ve školce. Zvažte spolu s dětmi, kdo z dětí spaní zvládne a řekněte si ve třídě o přihlášku. Bližší info najdete v šatně, nebo v kalendáři akcí na webu.