Koloběh vody – život pod vodou

Milí rodiče a žabičky,

tento týden jsme probírali koloběh vody a život pod vodou. Cílem projektu bylo seznámit děti s koloběhem vody v přírodě, životem u vody i ve vodě. Děti poznávaly prostředí u vody a její okolí, seznamovaly se s vlastnostmi vody, s ochranou přírody, uvědomovaly si, že je voda užitečná, důležitá pro život, ale že může být i nebezpečná.

V ateliéru děti malovaly celý koloběh vody, aby měly lepší představu, kde a jak se voda tvoří. Tento proces si i vyzkoušely v centru písek a voda, kdy si celý koloběh vody vytvořily z průhledného sáčku, ve kterém byla voda a krásné mraky s dešťovými kapkami. Zajímavá byla výroba dešťových kapek pomocí tuše a soli.

Společně jsme si vytvořili celé vývojové stádium žabiček. Dokonce jsme pozorovali a zkoumali živé pulce. V kostkách si děti postavily rybník a vše, co může v rybníku žít. Povídali jsme si o životě vodních živočichů a prohlíželi tematické knihy. V pokusech jsme zkoumali vlastnosti vody, čistotu, rozpustnost soli a cukru (ochutnávka slané a sladké vody). Také jsme zkoušeli, co se potopí a co ne. Na závěr jsme zhodnotili, co o vodě již všechno víme, co se nám povedlo, co se nám nejvíce líbilo.

Ve středu jsme jeli na celodenní výlet do Mníšku pod Brdy. Zde nás čekala prohlídka zámku se zajímavým vyprávěním a programem. Poté následovala vycházka na vyhlídku Skalka. Cestou jsme objevili rybníček se žabincem, což se nám krásně hodilo k našemu tématu.

Připomínáme pondělní dopolední výletování, které snad tentokrát vyjde. Prosíme příchod do 8:00 hod.

Krásný víkend přejí

Lucka, Iveta a Lenka